MOJE KOLEJIŠTĚ - AKTUALITY do 2008Archiv aktualit z roku 2007. Do roku 2007 jsem aktuality z kolejiště nearchivoval.

15.10.2007

Při pracech na kolejišti jsem zaštěrkoval všechny nově položené koleje, kromě výhybek, ke kterým chci ještě před štěrkováním osadit imitace přestavníků a případně u některých i výměnová návěstidla.

Zároveň jsem prodloužil ostrovní nástupiště. Spolu s prodloužením staničních kolejí se mi podařilo docílit toho, že by se mi měl vejít do nádraží vlak s 5ti čtyřnápravovými osobními vozy.

Kliknutím se obrázek zvětší  Kliknutím se obrázek zvětší
Pohled na z větší části zaštěrkované koleje a prodloužené nástupiště. Na pravém snímku je vidět předběžné sestavení depa.

Dále jsem dokončil hrubou stavbu mostu a jeho podpor. Most je odendavací, aby bylo možné chodit z/do místnosti v době, kdy není provozováno kolejiště. Krajinka pod mostem nebude modelována.

Kliknutím se obrázek zvětší  Kliknutím se obrázek zvětší
Rozpracované podpory mostu. Vlevo je most sejmutý, vpravo je nandaný.

Kliknutím se obrázek zvětší
Po skříňkách vpravo povede budoucí trať. V prostoru pod pracovním stolem v rohu místnosti (na fotce vzadu) bude nové skryté nádraží.

Vlak zachycený na následujících fotkách sice nepatří do aktuálního dění na kolejišti, ale pracoval jsem na něm také v minulém měsíci. Poslední dobou si hodně hraji s patinou, patinoval jsem například tohoto "sergeje". Tři cisterny řady Zae (Rah) zapojené za ním vznikly z poškozených cisteren PIKO. Všechny tři jsem také opatřil mírnou patinou.

Kliknutím se obrázek zvětší  Kliknutím se obrázek zvětší
Cisternové vozy řady Zae (Rah).

Další informace o budoucí podobě kolejiště naleznete v části s popisem kolejiště.


31.8.2007

Na kolejišti jsem v období prázdnin pracoval poměrně málo.

Začal jsem pracovat na přestavbě kolejiště. Vytrhal jsem kolejivo na levém zhlaví. Dále jsem odstranil sklad paliv a depo.

Poté jsem začal pokládat kolejivo. Proti plánu došlo k některým odchylkám, ale myslím si, že výsledný je velmi dobrý.

Kliknutím se obrázek zvětší  Kliknutím se obrázek zvětší  Kliknutím se obrázek zvětší
Nově položené koleje na levém zhlaví. V bílém prostoru mezi kolejemi a topoly vznikne nové malé depo lokální dráhy.

Kliknutím se obrázek zvětší  Kliknutím se obrázek zvětší
Nájezd na budoucí most. Zde budou koleje vedené po jakémsi betonovém mostě v oblouku do nové části kolejiště. Most bude sklápěcí, aby se mohlo chodit z/do místnosti v době, kdy nebude kolejiště provozováno.

Vyhybky jsem použil staré Pilz částečně z původního zhlaví, částečně ze železných zásob. Dále jsem použil několik starších vyhybek Roco HobbyLine. Přestavníky ke všem vyhybkám budou vlastní konstrukce s použitím drátku MemoryWire.

Ostatní kolejivo jsou flexikoleje Peco

Touto úpravou se mimo jiné prodloužily staniční koleje o nezanedbatelných 20 cm.

Další informace o budoucí podobě kolejiště naleznete v části s popisem kolejiště.


16.7.2007

Poslední dva měsíce jsem na kolejišti moc nepracoval, ale přesto se některé věci pohnuly. V první řadě jsem předělal vedení kolejí v tunelu v levém zadním rohu kolejiště. Zde totiž docházelo občas k vykolejování dlouhých osobních vozů, a zejména patrová souprava Bpjo zde měla značné problémy. Napřímil jsem tedy oblouky v tunelu a je po problémech. Při těchto pracích jsem přemýšlel nad tím, proč jsem před několika lety tyto oblouky v tunelu dělal, protože místa kolem bylo pro napřímení dost (?). Toho času mi po kolejišti projedou bez problémů všechna moje vozidla. Už se těším, až si koupím něco nového a ono to po kolejišti opět neprojede - to už je taková klasika. Z těchto úprav fotky nemám, ono totiž není nic moc co ukazovat.

Poté jsem pracoval v opačném rohu kolejiště - tedy v pravém předním. Dotvořil jsem terén částečně z polystyrénu a částečně metodou kostry z kartonových proužků (viz zde). Krajinu jsem pak polepil trávou tvořenou z chlupů Heki a Woodland. Výchozí stav pro srovnání můžete vidět třeba zde. Ještě bude doplněno hradlo, křoví kolem hradla a les nad opěrnou zdí.

Kliknutím se obrázek zvětší
Nová část krajiny.

Kliknutím se obrázek zvětší
Zde bude stát hradlo. Dlažba pod budoucím hradlem je vyrobena z modelovací směsi DAS.

Nově jsem položil šestou staniční kolej. Všechny staniční koleje jsem zaštěrkoval a patinoval.

Kliknutím se obrázek zvětší
Všechny staniční koleje jsou již zaštěrkovány a patinovány. Výhybky na opačném zhlaví zaštěrkované nejsou - budou se v budoucnu přesouvat.

Příští práce na kolejišti budou asi pomalu směřovat k přestavbě kolejiště, která je nastíněna v sekci s popisem mého kolejiště. V první fázi chci přesunout a vytvořit nové depo, ale nějak na to netlačím, takže uvidíme.


15.5.2007

Poslední dobou jsem si hrál zejména s vegetací. Vyrobil jsem dva velké stromy (lípy?), které jsem zasadil ke kostelu.

Kliknutím se obrázek zvětší
Nové stromy jsou vidět za kostelem. Na jejich výrobu jsem použil foliage od Poláka.

Pak jsem pokračoval výrobou několika křovisek v prostoru mezi ulicí a kolejemi v přední části kolejiště

Kliknutím se obrázek zvětší  Kliknutím se obrázek zvětší
Stromky a větší keříky mají kostru upletenou z drátu. Malé keře jsem udělal bez kostry. Foliage byla použita opět od Poláka, statické trávy jsou výrobkem firmy Heki.

Do ulic města jsem osadil několik lamp.

Kliknutím se obrázek zvětší
Na obrázku jsou nové lampy patrné. Jsou výrobkem firmy ES-Pečky.

<  ZPĚT